11 vlastnosti „intenzívnej“ osobnosti

V živote zažijeme mnoho rôznych situácií a okamihov, v ktorých si jasnejšie než inokedy uvedomujeme, aká sme vlastne osobnosť.

Tieto okamihy sa rôznia – zrazu si môžeme uvedomiť, aký typ energie vyžarujeme, aké máme osobnostné črty, prípadne akú atmosféru si vytvárame vo vlastnom živote, a tým aj v živote druhých.

Ak práve my patríme medzi tých, o ktorých možno povedať, že sa vyznačujú vlastnosťami hlbšej, vyspelejšej osobnosti, je dobré si uvedomiť, že mnohí ľudia sa v našej prítomnosti môžu cítiť byť trochu vystrašení, hoci my nerobíme nič zvláštne – len jednoducho sme sami sebou!

Z toho ale nijako nevyplýva, že by sme sa mali snažiť samých seba nejako meniť. Práve naopak. Ak sme to práve my, o kom možno povedať, že máme hlbšiu osobnosť, tak si treba uvedomiť, že sme výnimočnými diamantmi medzi hŕbou kamenia – našimi vlastnosťami pravdepodobne budú čestnosť, spoľahlivosť a pokrokové myslenie, všetko vlastnosti, ktoré robia tento svet lepším miestom.

Treba sa ale pripraviť najmä na to, že zďaleka nie každý pochopí spôsob, akým rozmýšľame. Mnohí, mnohí ľudia na seba kladú len veľmi priemerné až podpriemerné nároky.

A intenzita našej osobnosti a nášho spôsobu života môže pre ich jednoduchšiu (hoci to neznamená, že zlú) predstavu o svete predstavovať určitú hrozbu.

Možno už dlhšie máte pocit, že nadväzovanie kontaktu s inými ľuďmi je vo vašom prípade pravidelne poznačené viacerými problémami.

To môže byť celkom jasným dôkazom o vašej intenzívnej osobnosti, intenzívnej do tej miery, že druhí jednoducho nevedia, ako by k vám mali pristupovať.

Avšak to, ako k vám pristupujú druhí, je už ich zodpovednosť, nie vaša. Nenechajte sa preto zneistiť a aj naďalej buďte sami sebou, ako ste boli doteraz!

Tu je 11 vlastností, vďaka ktorým možno vašu osobnosť považovať za hlbšiu a intenzívnu – až do tej miery, že druhí sa vo vašej prítomnosti niekedy cítia byť trochu nesvoji:

1. Ste čestní. Až príliš

Keby sme šli až na koreň veci, tak zistíme, že zo všetkého najviac si vážite práve čestnosť. V rozhovoroch s druhými chcete mať istotu, že rozhovor s nimi bude mať zmysel a že sa spolu dopátrate pravdy.

A ak je to nutné, neváhate sa v rozhovore dotknúť aj citlivých tém. Napokon, ak nehľadáme pravdu, čo iné potom hľadáme? Treba sa ale pripraviť na to, že zďaleka nie každý je pripravený počuť pravdu.

2. Patríte medzi tých, ktorí sa problémom nevyhýbajú, ale ich riešia

Mnohí ľudia sú takí, že keď sa dostanú do nepriaznivej situácie, budú len ďalej nečinne vysedávať a nadávať na osud. Vy ste presne na opačnom konci.

Keď vás život postaví doprostred boja, neostávate pasívni a okamžite začnete hľadať riešenie pre daný problém.

Ak sa vám v živote vyskytnú nejaké problémy, hneď začnete robiť všetko preto, aby ste sa z nich dostali a zmenili svoj život k lepšiemu.

3. Nemáte žiaden problém nadviazať s niekým dôverný vzťah

Dnešní ľudia sa nechávajú často počuť, že si uvedomujú dôležitosť a význam blízkych a dôverných vzťahov.

Je potom zarážajúce, že keď týmto ľuďom život prinesie príležitosť pre nadviazanie dôverného, intímneho vzťahu, často sú to práve oni, kto vezme nohy na plecia a možnosť takéhoto vzťahu úplne zamietnu.

O vás to však neplatí, pretože si uvedomujete, že dôverné a intímne vzťahy majú viacero podôb, každá z nich je jedinečná a má svoj nezameniteľný význam a najmä, že za intímne a dôverné vzťahy sa nepovažujú len vzťahy partnerské, ale aj rodinné putá či priateľské zväzky.

Za prejav dôverného vzťahu pritom možno považovať už aj také jednoduché gesto, ako je objatie či potľapkanie po pleci.

4. Ku všetkému, čo robíte, pristupujete mimoriadne intenzívne

Vaším krédom je žiť naplno tak, ako sa len dá a zažiť všetko, čo život ponúka. V dôsledku toho máte mimoriadne intenzívny životný štýl, pre ktorý má skutočné porozumenie len málokto.

Tých málo jednotlivcov, ktorí majú pochopenie pre váš životný štýl, si jasne uvedomujú, že sa s radosťou s kýmkoľvek podelíte o práve prežívaný životný okamih.

A práve toto sú tí jednotlivci, ktorými by ste sa mali najčastejšie obklopovať.

5. Pýtate sa veľa, veľa otázok

Aj keď sa budú pre túto vašu vlastnosť mnohí ľudia cítiť ako keby boli u vás na výsluchu, pravdou je, že ich len chcete spoznať na hlbšej a zmysluplnejšej úrovni.

Vo vašom prípade sa nejedná o kladenie otázok za tým účelom, aby ste druhými ľuďmi nejako manipulovali, a takisto sa tu nejedná o vyzvedanie, aby ste potom zistené informácie nejako zneužili.

Nie. Váš úmysel je celkom úprimný – jednoducho chcete druhých lepšie poznať a kladenie otázok je najlepším spôsobom, ako sa dozvedieť viac.

6. Odmietate míňať svoj drahocenný čas vyčkávaním na druhých

Isteže, veľmi dobre si uvedomujete hodnotu priateľstva a medziľudských vzťahov. Pravda je však taká, že uvedomelé osobnosti ako vy sa nikdy nenudia, vždy majú niečo zmysluplné na práci a vždy majú kam ísť.

Podaktorí ľudia si možno myslia, že budete na nich vyčkávať, že budete mrhať svojím časom. Neuvedomujú si, že máte lepšie veci na práci a že máte viacero možností využiť svoj čas plnohodnotne.

Neočakávajte, že im to dôjde. Jednoducho si len choďte po svojom a radšej venujte svoj čas a energiu tým ľuďom, ktorí si to naozaj zaslúžia.

7. Ste ľudský detektor lži, ktorý okamžite rozozná všetky klamstvá a nezmysly

Keď sa ku vám niekto zachová nečestne, alebo v ňom vycítite neúprimnosť, v mysli sa vám okamžite rozsvieti výstražné červené svetlo, ktoré vás upozorňuje na to, že sa jedná o človeka, ktorý nevie, čo vlastne chce.

Pre niekoho, ako ste vy, čiže pre niekoho, kto si nadovšetko váži čestnosť– ako sme už o tom hovorili na začiatku článku – predstavuje klamstvo ten najistejší spôsob, ako zničiť akúkoľvek dôveru a akúkoľvek ochotu venovať čas niekomu, kto klame.

Jednoducho nemáte žiaden záujem byť s niekým, komu nestojíte ani za to, aby vám hovoril pravdu.

8. Patríte medzi osoby s mimoriadne otvorenou mysľou

V dnešnej dobe sa príliš veľa ľudí snaží zamaskovať svoju úzkoprsosť tým, že predstierajú, akí sú verní a oddaní svojim presvedčeniam a hodnotám.

Nikdy nepriznajú, že nevyvinuli žiadne osobné úsilie na to, aby niečo naozaj spoznali a pochopili. Vy ste v tomto však presne opační.

Ste otvorenej mysle a úprimne sa snažíte porozumieť novým myšlienkam, koncepciám či odlišnému spôsobu života. Možno nie vždy s týmito novými predstavami aj súhlasíte, no vždy ste ochotní dozvedieť sa niečo, čo ešte neviete.

9. O tom, čo chcete, máte vždy jasnú predstavu

Do každej situácie vstupujete s tým, že už dopredu máte v mysli jasne stanovený požadovaný výsledok, pričom sa odmietate uspokojiť s nejakým slabším výsledkom, než aký si predstavujete.

Tou hlavnou prioritou sú pre vás v prvom rade vaše ciele. Na tom samozrejme nie je nič zlé. Znovu ale treba rátať s tým, že vo vašej sústredenej snahe dosiahnuť vaše ciele možno občas poviete alebo urobíte niečo, kvôli čomu sa iní vo vašej prítomnosti budú možno cítiť trochu nesvoji.

Nič si z toho nerobte. Len si dávajte trochu pozor na to, aby ste sa nestali človekom, ktorý sa sústredí výhradne len na samotný cieľ – mohlo by sa vám stať, že úplne prehliadnete krásu jednotlivých malých momentov na ceste k úspechu.

10. Vo všetkom máte poriadok a systém

Plánovanie a dôslednosť sú pre vás nenahraditeľní priatelia a vy aj viete prečo. Vďaka nim totiž máte k dispozícii pevný a predvídateľný základ, na ktorom možno vybudovať úspešný a spokojný život.

Vďaka nim viete, čo možno očakávať a ako sa na to pripraviť. Nemáte vôbec záujem o nejaké nepríjemné prekvapenia.

11. Nemáte absolútne žiaden záujem o plytké vzťahy

Patríte medzi tie osoby, ktoré nemajú najmenší záujem o „lásku“ na jednu noc či o nejaké „príležitostné vzťahy“. A keď už raz máte s niekým vzťah, dávate doň úplne všetko.

S osobou, s ktorou ste vo vzťahu, si chcete vytvoriť pevné puto, pretože si s ňou želáte mať zmysluplný a hlboký vzťah. Každý povrchnejší vzťah, ktorý by nespĺňal vaše predstavy, je podľa vás len stratou času.

Jednoducho povedané, ak nesplývate s davom, tak sú z vás nesvoji!!!!

Zdroj: awarenessact.com

About the author

Lenka Triščíková je oficiálnou terapeutkou Metódy RUŠ. Venuje sa odhaleniu vlastnej podstaty a tvorby svojho života. Všetky poznatky zdieľa na svojom webe Miluj život. Miluje svoj život, svoju prácu, svojho partnera a svoju rodinu. Momentálne žije v Košiciach.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *