Vaše otázky

Čo rieši Metóda RUŠ?

Vyrieši akýkoľvek problém: Psychický/emočný, fyzický/telesný, mentálny/myšlienkový
a duchovný/spirituálny. Metóda RUŠ rieši problémy do hĺbky a nachádza príčiny, ktoré spôsobili daný problém. Nerieši jej dôsledky, ktoré sa dejú teraz. Klient na základe otázok je vedený do príčiny, ktorá vzniká už v ranom veku klienta, keď tú danú vec zažil prvýkrát a tam si to znovu prežije.

Viac informácii o metóde nájdete na stránke: www.metodarus.sk

Funguje Metóda RUŠ u všetkých a na všetko?

Metóda RUŠ je pre všetkých a na všetko, ale je potrebné spĺňať určité podmienky, bez ktorých sa Váš daný problém nevyrieši. Tie podmienky sú:

 • Byť 100 % rozhodnutý(á) svoj problém vyriešiť.
 • Byť pravdivý(á) voči sebe a voči ostatným.
 • Pracovať na sebe účinným spôsobom (napr. Metódou RUŠ).

Ak spĺňate všetky podmienky, máte šťastný život na dosah. Metóda RUŠ Vám s tým pomôže.

Prečo by som si mal/a vybrať práve metódu RUŠ?

Metóda RUŠ je neuveriteľne Rýchla, je veľmi Účinná Šetrí čas aj peniaze. Rýchla je v tom, že jeden negatívny program sa môže vyriešiť aj do 0,5 minúty. Účinná je v tom, že človek nachádza skutočné príčiny problémov a vyrieši to v príčine a nie v dôsledku. A je šetrná k Vášmu času, pretože už ďalej sa nemusíte vôbec trápiť a Váš problém je vyriešený do niekoľkých hodín. Ak je človek rozhodnutý zmeniť danú situáciu hneď, nepoznám rýchlejšie a účinnejšie riešenie problému ako Metódu RUŠ. A výsledky sú viditeľné.

V čom je Metóda RUŠ iná od ostatných metód?

Metóda RUŠ sa dostáva do príčiny v detstve. Nerieši dôsledky, ktoré dnes prežívate, pretože väčšinou tieto situácie prežívate počas svojho života aj viackrát, vo viacerých situáciách a s viacerými osobami. Metóda RUŠ ide k prvotnej príčine a následne sa vyriešia aj všetky situácie, ktoré ste doteraz prežili.

Keď som v detstve nezažil(a) nič také?

Nehľadáme rovnakú situáciu, ale myšlienku, ktorá to spôsobuje – inak povedané „negatívny program“. Jedna myšlienka sa môže prejavovať v rôznych oblastiach života a akýmkoľvek spôsobom. Lepšie to pochopíte na nasledovnom príklade.

Príklad: Problém je, že môj šéf mi nedal prémie. Negatívny program znie: Nedal mi ich (prémie). Program je vo väčšine prípadov univerzálny a jednoduchý. Príčina môže byť s otcom, kde ako malý chlapec som niečo spravil, čo otec chcel; a nedal mi cukríky. Buď na to zabudol, že to sľúbil, alebo cukríky kúpil, ale zabudol si ich v práci… Je jedno, čo sa stalo, pretože už daný negatívny program mám v sebe a je rovnaký: Nedal mi ich (cukríky).

Ak si človek spracuje (odstráni nepríjemný pocit) negatívny program „Nedal mi ich“ výsledok v realite môže byť, že šéf za mnou príde a hneď sa mi ospravedlní, že na to zabudol (alebo čokoľvek iné), alebo ma to prestane trápiť a následne natrafím „náhodou“ na iné osoby, ktoré moju prácu odmenia aj zaňho. Alebo zmením prácu, kde mi prémie budú dávať už automaticky. Väčšinou vtedy si ľudia uvedomia svoju hodnotu. Následne začnú aj podľa toho konať a realita okolo nich sa zmení podľa nového nastavenia.

Prečo hľadáme myšlienku s nepríjemným pocitom – odborne nazvaný „negatívny program“?

Každý okamih nášho života sa zaznamenáva do našej pamäti. V našej pamäti je to ako v perfektnom vedenom archíve. Vybavovanie si informácií zo svojej pamäti prebieha cez emócie. Cez tie príjemné i cez tie nepríjemné. Pokiaľ v nejakej situácii nemám žiadne emócie, veľmi ťažko sa mi z mojej pamäti „doluje“ – musím sa veľmi snažiť, aby si na tú situáciu spomenul(a).

Navyše emócie sú hnacím motorom, aby sa myšlienky realizovali v hmotnom/fyzickom svete. Z toho vyplýva, že emócie spolu s myšlienkami ovplyvňujú moju budúcnosť/osud tým viac, čím silnejšiu emóciu mám pri danej myšlienke.

Prečo je suma taká vysoká? Stojí to vlastne zato?

Určite to stojí zato. Terapia Metódou RUŠ má oveľa vyššiu hodnotu ako uvedená cena za terapiu. Je to investícia do budovania si vlastného šťastia a výsledok stojí zato. Nie je to len o sume, o peniazoch, ale je to o pocite slobody a šťastia, ktorý v nás zostáva a nikto nám ho nezoberie.

Vyššia suma núti človeka prehodnotiť, či to je preňho, a keď sa rozhodne a príde, tak oveľa viac pracuje, ako keby suma bola stanovená nižšie. Preto má lepšie výsledky a v realite si môže užívať tento stav.

Ľudia niekedy s problémom bojujú roky a nie sú ochotní investovať do zmeny, ktorá by im pomohla v živote. Boja sa, ale keď sa odvážia zmeniť to, tak to naozaj stojí zato. Je to investícia, ktorá Vám naozaj ušetrí hodiny a hodiny strávené nad riešeniami, ktoré nemajú uspokojivé výsledky. Tak prečo váhať.

Pre koho je Metóda RUŠ určená?

Metóda RUŠ je určená pre ľudí, ktorí si uvedomujú, že majú problém, a chcú ho aktívne riešiť. Sú ochotní pre to reálne niečo spraviť a investovať do kvality svojho života. Je to pre tých, ktorí sa rozhodli žiť svoj šťastný život.

Prečo Metóda RUŠ nefunguje?

Dôvodov, prečo niekomu nemusí táto metóda „fungovať“, môže byť viacero. Každý z nás je individuálny a každý môže mať iný dôvod, prečo nepociťuje zmenu. Pridávam niekoľko príkladov, ktoré sú najbežnejšie:

 • Nie je rozhodnutý(á) svoj problém vyriešiť, je v role obeti.
 • Nevie, čo v živote naozaj chce, nesnaží sa o nič.
 • Nepovedal(a) skutočný dôvod, nie je úprimný(á) voči sebe ani voči ostatným.
 • Nejaký zásadný program spôsobuje, že sa nevieme dostať k príčine.
 • Nedokončila sa udalosť, ktorá je zásadná pre vyriešenie problému.
 • Nenašla sa správna udalosť, ktorá je príčinou problému.
 • Nepomenovala sa správne myšlienka, ktorá problém spôsobuje.
 • Zlé spracovanie programu – nedošlo k úplnému uvoľneniu programu.

Ak máte pocit, že Vám Metóda RUŠ nepomohla, obráťte sa na mňa a spoločne nájdeme dôvod, prečo sa daný problém nevyriešil. Všetko je možné, stačí len rozhodnúť sa pre to. Nájdeme spoločné riešenie Vášho problému.

Nenašli ste svoju odpoveď?
Máte ďalšie otázky? Opýtajte sa ma, čo chcete, nezáväzne a zadarmo.