11 citátov, na ktoré si spomeňte, keď sa cítite v živote stratení

V určitom momente, alebo pri istých okolnostiach sa cítime tak trošku stratení.

Pri toľkých rozhodnutiach, ktoré musíme urobiť, pri toľkých nezodpovedaných otázkach týkajúcich sa našej existencie, pri toľkých povinnostiach klamať, sa môže naša vízia o živote pokaziť.

Ako ľudia chceme automaticky poznať odpovede na všetky otázky, ale bohužiaľ život nefunguje týmto spôsobom.

Jednoducho robme všetko najlepšie, ako vieme, s tým, čo nám bolo dané. Pokúsme sa žiť svoj život podľa vlastných zásad a presvedčenia aj počas ťažkých dní.

Kedykoľvek, keď máte pocit, že ste stratili zmysel pre orientáciu, pozrite sa na nasledujúce citáty, ktoré vám pomôžu prinavrátiť stratený smer.

1. Stále si pamätajte, že vaša súčasná situácia nie je váš konečný cieľ

To najlepšie ešte len príde. Nemusíte mať všetko, čo si teraz predstavujete.

Jednoducho dýchajte, tešte sa zo svojej životnej cesty a neberte svoj život tak vážne. Ak do svojho plánu pridáte dostatok úsilia a budete si veriť, dostanete sa tam, kam chcete.

2. Niekedy nás zlé veci, ktoré sa nám v živote dejú, priamo nasmerujú na cestu tých najlepších vecí, ktoré sa nám môžu stať

Nemôžete vždy predvídať, aký vplyv bude mať vaša momentálna situácia na vašu budúcnosť, ale väčšinou nás najťažšie životné skúšky pripravia na krásny nový začiatok.

Verte tomuto procesu a spoľahnite sa na svoju rodinu a priateľov, ktorí vás v drsných časoch neopustia. Akonáhle budete vo svojom srdci cítiť búrku, verte, že po nej vyjde dúha.

3. Ak sa vám nepáči, kde ste, hýbte sa. Nie ste strom

V živote musíme prijať rozhodnutia, ale častokrát sme psychicky paralyzovaní, keď premýšľame o svojom ďalšom kroku. Ostávame v práci, ktorú nenávidíme, v mestách, ktoré sa nám nepáčia, a to jednoducho kvôli rodine, alebo strachu zmeniť svoj život.

Ale na to, aby sme žili šťastný a plnohodnotný život, je zmena jednoducho nutná. Môžete kontrolovať svoj život, takže sa môžete rozhodnúť, ako sa bude ďalej vyvíjať. Uistite sa, že vždy budete načúvať svojmu srdcu.

4. Nemôžete začať novú etapu v živote, ak sa budete držať minulosti

Nezabudnite sa obzrieť späť, aby ste videli, do akého bodu váš život dospel, ale neželajte si vrátiť čas. Keď sa cítite byť stratení, spomeňte si na to, čo ste sa od svojej minulosti naučili a majte oči otvorené smerom dopredu, na všetky dobré veci, ktoré na vás čakajú.

5. Ak ich neotvoríte, nie sú to vaše dvere

Keď sa cítite byť stratení, nezabudnite, že ak vám do cesty prídu bariéry, môžete sa vždy otočiť a nájsť inú cestu. Existuje veľa ciest, na ktoré sa môžete vydať a môžete stále hľadať tú správnu cestu pre vás. Doprajte si čas a nenáhlite svoj osud.

6. Niekedy je potrebné vyjsť von, na vzduch a pripomenúť si to, kým ste a kým chcete byť

Niekedy pocit stratenia sa v živote len znamená, že ste nemali dosť času na to, že by ste sa spojili sami so sebou. Prechádzka v prírode, alebo dokonca krátky výlet ďaleko od zhonu mesta by vám poskytli jasnosť, ktorú hľadáte.

7. Niekedy je potrebné len rozprávať s trojročným dieťaťom, aby ste znovu pochopili svoj život

Ako dospelí máme tendenciu cítiť sa v živote stratení, pretože sme toho veľa prežili a museli sme zvládnuť mnohé skúšky. Život nás niekedy zocelí tak, že sa správame cynicky a sme uzavretí.

Avšak rozprávať sa s malým dieťaťom nám pomôže, aby sme sa cítili lepšie, pretože deťom sa zdá byť celý ich život pekný.

8. Počúvanie a mlčanie sú napísané rovnakými písmenami. Porozmýšľajte o tom

Keď sa v živote cítite byť stratení, nezabúdajte venovať svoju pozornosť tomu, čo počujete v tichu. Utíšte svoj vnútorný svet a nájdete presne to, čo potrebujete.

9. Niekedy budete musieť prestať toľko premýšľať a jednoducho ísť tam, kde vás bude ťahať srdce

Možno je váš pocit straty v živote výsledkom vášho nadmerného premýšľania. Ak chcete nájsť svoju cestu, nasledujte svoju intuíciu a nikdy sa nevzdávajte. Buďte vytrvalý a neumožnite vašim negatívnym myšlienkam, aby vás ťahali príliš hlboko.

10. Nemusíte všetkému podrobne rozumieť, aby ste sa pohli dopredu

Niekedy stačí jediný krok, aby sa vám ukázalo schodisko k dverám, ktoré ste hľadali. Nevezme vám to nejaký veľký plán žiť šťastný život. Stačí len nasledovať svoje srdce a rozhodnúť sa skôr, než budete čakať, až sa objaví dokonalá odpoveď.

11. Nikdy neprestaňte veriť, pretože zázraky sa dejú každý deň

Nad všetko ostatné, keď sa cítite byť v živote stratení, udržte si svoju vieru v seba samých a verte vesmíru. Utrpenie prežívame preto, aby sme sa z niečoho poučili a tma je nevyhnutná na to, aby sme ocenili svetlo.

Vy nájdete svoju cestu – len jednoducho choďte ďalej a nenechajte falošné myšlienky, aby vás od nej odlúčili.

Zdroj: https://silavedomia.sk/11-citatov-na-ktore-si-spomente-ked-sa-citite-v-zivote-strateni/

About the author

Lenka Triščíková je oficiálnou terapeutkou Metódy RUŠ. Venuje sa odhaleniu vlastnej podstaty a tvorby svojho života. Všetky poznatky zdieľa na svojom webe Miluj život. Miluje svoj život, svoju prácu, svojho partnera a svoju rodinu. Momentálne žije v Košiciach.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *